BXEB-L0340U-50E0750-C-C3
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
BXEB-L0340U-50E0750-C-C3
Mfr.Part # : BXEB-L0340U-50E0750-C-C3
Manufacturer : Bridgelux, Inc.
Description : EB SLIM GEN 3 340MM
Stock : 134
Product Category : LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) : 5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color : White, Cool
Configuration : Linear Light Strip
CRI (Color Rendering Index) : 80
Current - Max : 1.7A
Current - Test : 700mA
Features : With Connector
Height : 4.30mm
Lens Type : Flat
Lumens/Watt @ Current - Test : 200 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature : 1530lm (Typ)
Product Status : Active
Size / Dimension : 340.00mm L x 12.70mm W
Temperature - Test : 25°C
Type : LED Module
Viewing Angle : 120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 10.9V