PQMC3-D24-S24-S
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
PQMC3-D24-S24-S
Mfr.Part # : PQMC3-D24-S24-S
Manufacturer : Bel
Description : DC DC CONVERTER 24V 3W
Stock : 2419
Product Category : DC DC Converters
Applications : ITE (Commercial)
Approval Agency : EN
Current - Output (Max) : 125mA
Efficiency : 82%
Features : OCP, SCP
Mounting Type : Through Hole
Number of Outputs : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Package / Case : 8-SIP Module, 7 Leads
Power (Watts) : 3 W
Product Status : Active
Standard Number : 55024; 55032 Class A
Type : Isolated Module
Voltage - Input (Max) : 36V
Voltage - Input (Min) : 18V
Voltage - Isolation : 1.5 kV
Voltage - Output 1 : 24V