PDS1-S5-D15-M-TR
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
PDS1-S5-D15-M-TR
Mfr.Part # : PDS1-S5-D15-M-TR
Manufacturer : Bel
Description : DC DC CONVERTER +/-15V 1W
Stock : 13956
Product Category : DC DC Converters
Applications : ITE (Commercial)
Approval Agency : CB Scheme, EN, IEC, UL
Current - Output (Max) : 33mA, 33mA
Efficiency : 81%
Features : SCP
Mounting Type : Surface Mount
Number of Outputs : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case : 10-SMD Module, 6 Leads
Power (Watts) : 1 W
Product Status : Active
Standard Number : 55024; 55032 Class A; 60950-1
Type : Isolated Module
Voltage - Input (Max) : 5.5V
Voltage - Input (Min) : 4.5V
Voltage - Isolation : 1.5 kV
Voltage - Output 1 : 15V