RAC01-3.3SGB
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RAC01-3.3SGB
Mfr.Part # : RAC01-3.3SGB
Manufacturer : RECOM Power
Description : AC/DC CONVERTER 3.3V 1W
Stock : 45
Product Category : AC DC Converters
Applications : ITE (Commercial)
Approval Agency : CE, cURus, FCC
Features : Universal Input
Mounting Type : Through Hole
Number of Outputs : 1
Operating Temperature : -25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case : 4-DIP Module
Product Status : Active
Type : Enclosed
Voltage - Input : 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 : 3.3V