7021-D-I-700
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
7021-D-I-700
Mfr.Part # : 7021-D-I-700
Manufacturer : LEDdynamics, Inc.
Description : LED SUPP CC BUCK 32V 700MA 7SIP
Stock : 35000
Product Category : LED Drivers
Current - Output (Max) : 700mA
Dimming : Analog
Efficiency : 95%
Features : Remote On/Off, SCP
Mounting Type : Through Hole
Number of Outputs : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 80°C
Package / Case : 7-SIP Module
Power (Watts) : 22 W
Product Status : Obsolete
Topology : Buck
Type : Constant Current
Voltage - Input (Max) : 32V
Voltage - Input (Min) : 7V
Voltage - Output : 32V (Max)