ARS30Y12Z
  • 1
Mfr.Part # : ARS30Y12Z
Manufacturer : Panasonic
Description : RELAY RF SPDT 500MA 12V
Stock : 35000
Product Category : High Frequency (RF) Relays
Coil Current : 16.7 mA
Coil Type : Non Latching
Coil Voltage : 12VDC
Contact Form : SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) : 500 mA
Mounting Type : Surface Mount
Must Operate Voltage : 9 VDC
Must Release Voltage : 1.2 VDC
Operate Time : 10 ms
Operating Temperature : -40°C ~ 70°C
Product Status : Active
Release Time : 6 ms
Switching Voltage : 30VDC - Max