SST26WF080BT-104I/NP
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SST26WF080BT-104I/NP
Mfr.Part # : SST26WF080BT-104I/NP
Manufacturer : Microchip Technology
Description : IC FLASH 8MBIT SPI/QUAD 8USON
Stock : 8942
Product Category : Memory
Clock Frequency : 104 MHz
Memory Format : FLASH
Memory Interface : SPI - Quad I/O
Memory Size : 8Mb (1M x 8)
Memory Type : Non-Volatile
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case : 8-UFDFN Exposed Pad
Product Status : Active
Supplier Device Package : 8-USON (2x3)
Technology : FLASH
Voltage - Supply : 1.65V ~ 1.95V