SRF1260-3R3Y
Mfr.Part # : SRF1260-3R3Y
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : INDUCT ARRAY 2 COIL 3.3UH SMD
Stock : 659
Product Category : Arrays, Signal Transformers
Current Rating - Parallel : 9.26 A
Current Rating - Series : 4.63 A
Current Saturation - Parallel : 12.7 A
Current Saturation - Series : 6.35 A
DC Resistance (DCR) - Parallel : 10.1mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series : 37.2mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel : 3.3 µH
Inductance - Connected In Series : 13.2 µH
Mounting Type : Surface Mount
Number of Coils : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : Nonstandard
Product Status : Active
Shielding : Shielded
Tolerance : ±30%