L-07C33NJV6T
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
L-07C33NJV6T
Mfr.Part # : L-07C33NJV6T
Manufacturer : Johanson Technology
Description : FIXED IND 33NH 200MA 1 OHM SMD
Stock : 1597590
Product Category : Fixed Inductors
Current Rating (Amps) : 200 mA
DC Resistance (DCR) : 1Ohm Max
Frequency - Self Resonant : 1.6GHz
Inductance : 33 nH
Inductance Frequency - Test : 100 MHz
Material - Core : Ceramic
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 100°C
Package / Case : 0402 (1005 Metric)
Product Status : Active
Q @ Freq : 8 @ 100MHz
Shielding : Unshielded
Supplier Device Package : 0402 (1005 Metric)
Tolerance : ±5%