LQW15AN56NJ00D
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
LQW15AN56NJ00D
Mfr.Part # : LQW15AN56NJ00D
Manufacturer : Murata Electronics
Description : FIXED IND 56NH 200MA 1.17OHM SMD
Stock : 347042
Product Category : Fixed Inductors
Current Rating (Amps) : 200 mA
DC Resistance (DCR) : 1.17Ohm Max
Frequency - Self Resonant : 2.8GHz
Inductance : 56 nH
Inductance Frequency - Test : 100 MHz
Material - Core : Non-Magnetic
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0402 (1005 Metric)
Product Status : Active
Q @ Freq : 25 @ 200MHz
Shielding : Unshielded
Tolerance : ±5%