LQW15AN12NJ00D
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
LQW15AN12NJ00D
  • 1
Mfr.Part # : LQW15AN12NJ00D
Manufacturer : Murata Electronics
Description : FIXED IND 12NH 500MA 140MOHM SMD
Stock : 201425
Product Category : Fixed Inductors
Current Rating (Amps) : 500 mA
DC Resistance (DCR) : 140mOhm Max
Frequency - Self Resonant : 5.5GHz
Inductance : 12 nH
Inductance Frequency - Test : 100 MHz
Material - Core : Non-Magnetic
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0402 (1005 Metric)
Product Status : Active
Q @ Freq : 30 @ 250MHz
Shielding : Unshielded
Tolerance : ±5%