LQW15AN6N8H00D
Contact Now
LQW15AN6N8H00D
Mfr.Part # : LQW15AN6N8H00D
Manufacturer : Murata Electronics
Description : FIXED IND 6.8NH 700MA 90MOHM SMD
Stock : 95596
Product Category : Fixed Inductors
Current Rating (Amps) : 700 mA
DC Resistance (DCR) : 90mOhm Max
Frequency - Self Resonant : 6GHz
Inductance : 6.8 nH
Inductance Frequency - Test : 100 MHz
Material - Core : Non-Magnetic
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0402 (1005 Metric)
Product Status : Active
Q @ Freq : 25 @ 250MHz
Shielding : Unshielded
Tolerance : ±3%