SRF1260-220M
Mfr.Part # : SRF1260-220M
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : INDUCT ARRAY 2 COIL 22UH SMD
Stock : 631
Product Category : Arrays, Signal Transformers
Current Rating - Parallel : 3.7 A
Current Rating - Series : 1.84 A
Current Saturation - Parallel : 4.71 A
Current Saturation - Series : 2.36 A
DC Resistance (DCR) - Parallel : 45.1mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series : 172mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel : 22 µH
Inductance - Connected In Series : 88 µH
Mounting Type : Surface Mount
Number of Coils : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : Nonstandard
Product Status : Active
Shielding : Shielded
Tolerance : ±20%