DR73-150-R
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
DR73-150-R
Mfr.Part # : DR73-150-R
Manufacturer : Eaton-Electronics Division
Description : FIXED IND 15UH 1.83A 84.4MOHM SM
Stock : 22621
Product Category : Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) : 2.05A
Current Rating (Amps) : 1.83 A
DC Resistance (DCR) : 84.4mOhm
Inductance : 15 µH
Inductance Frequency - Test : 100 kHz
Material - Core : Ferrite
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : Nonstandard
Product Status : Active
Shielding : Shielded
Tolerance : ±20%