VLS5045EX-2R2N
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
VLS5045EX-2R2N
Mfr.Part # : VLS5045EX-2R2N
Manufacturer : TDK Corporation
Description : FIXED IND 2.2UH 4.7A 28.6MOHM SM
Stock : 83864
Product Category : Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) : 6.4A
Current Rating (Amps) : 4.7 A
DC Resistance (DCR) : 28.6mOhm Max
Inductance : 2.2 µH
Inductance Frequency - Test : 100 kHz
Material - Core : Ferrite
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Package / Case : Nonstandard
Product Status : Active
Shielding : Shielded
Tolerance : ±30%