SRN4018-470M
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SRN4018-470M
Mfr.Part # : SRN4018-470M
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : FIXED IND 47UH 600MA 780MOHM SMD
Stock : 50401
Product Category : Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) : 620mA
Current Rating (Amps) : 600 mA
DC Resistance (DCR) : 780mOhm Max
Frequency - Self Resonant : 10MHz
Inductance : 47 µH
Inductance Frequency - Test : 100 kHz
Material - Core : Ferrite
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : Nonstandard
Product Status : Active
Q @ Freq : 11 @ 2.52MHz
Shielding : Semi-Shielded
Tolerance : ±20%