DFE252012PD-1R0M=P2
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
DFE252012PD-1R0M=P2
Mfr.Part # : DFE252012PD-1R0M=P2
Manufacturer : Murata Electronics
Description : FIXED IND 1UH 3.2A 42 MOHM SMD
Stock : 39429
Product Category : Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) : 3.8A
Current Rating (Amps) : 3.2 A
DC Resistance (DCR) : 42mOhm Max
Inductance : 1 µH
Inductance Frequency - Test : 1 MHz
Material - Core : Metal
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : 1008 (2520 Metric)
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Shielding : Shielded
Supplier Device Package : 1008 (2520 Metric)
Tolerance : ±20%