SRN3015-4R7M
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SRN3015-4R7M
Mfr.Part # : SRN3015-4R7M
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : FIXED IND 4.7UH 1.4A 136MOHM SMD
Stock : 29157
Product Category : Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) : 1.2A
Current Rating (Amps) : 1.4 A
DC Resistance (DCR) : 136mOhm Max
Frequency - Self Resonant : 65MHz
Inductance : 4.7 µH
Inductance Frequency - Test : 1 MHz
Material - Core : Ferrite
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : Nonstandard
Product Status : Active
Q @ Freq : 10 @ 7.96MHz
Shielding : Semi-Shielded
Tolerance : ±20%