CM453232-101JL
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CM453232-101JL
Mfr.Part # : CM453232-101JL
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : FIXED IND 100UH 110MA 8 OHM SMD
Stock : 92398
Product Category : Fixed Inductors
Current Rating (Amps) : 110 mA
DC Resistance (DCR) : 8Ohm Max
Frequency - Self Resonant : 8MHz
Inductance : 100 µH
Inductance Frequency - Test : 796 kHz
Material - Core : Ferrite
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : 1812 (4532 Metric)
Product Status : Active
Q @ Freq : 40 @ 2.52MHz
Shielding : Unshielded
Supplier Device Package : 1812
Tolerance : ±5%