1264EY-101M=P3
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
1264EY-101M=P3
Mfr.Part # : 1264EY-101M=P3
Manufacturer : Murata Electronics
Description : FIXED IND 100UH 900MA 460MOHM SM
Stock : 9055
Product Category : Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) : 1.2A
Current Rating (Amps) : 900 mA
DC Resistance (DCR) : 460mOhm
Inductance : 100 µH
Inductance Frequency - Test : 100 kHz
Material - Core : Ferrite
Mounting Type : Surface Mount
Package / Case : Nonstandard
Product Status : Active
Shielding : Shielded
Tolerance : ±20%