CVH252009-2R2M
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CVH252009-2R2M
Mfr.Part # : CVH252009-2R2M
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : FIXED IND 2.2UH 1.3A 80 MOHM SMD
Stock : 270553
Product Category : Fixed Inductors
Current Rating (Amps) : 1.3 A
DC Resistance (DCR) : 80mOhm Max
Frequency - Self Resonant : 40MHz
Inductance : 2.2 µH
Inductance Frequency - Test : 1 MHz
Material - Core : Ferrite
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 1008 (2520 Metric)
Product Status : Active
Shielding : Shielded
Supplier Device Package : 1008 (2520 Metric)
Tolerance : ±20%