CW100505-4N7J
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CW100505-4N7J
Mfr.Part # : CW100505-4N7J
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : FIXED IND 4.7NH 640MA 130MOHM SM
Stock : 69900
Product Category : Fixed Inductors
Current Rating (Amps) : 640 mA
DC Resistance (DCR) : 130mOhm
Frequency - Self Resonant : 4.775GHz
Inductance : 4.7 nH
Inductance Frequency - Test : 250 MHz
Material - Core : Ceramic
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0402 (1005 Metric)
Product Status : Active
Q @ Freq : 15 @ 250MHz
Shielding : Unshielded
Supplier Device Package : 0402 (1005 Metric)
Tolerance : ±5%