MLP2012H2R2MT0S1
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
MLP2012H2R2MT0S1
Mfr.Part # : MLP2012H2R2MT0S1
Manufacturer : TDK Corporation
Description : FIXED IND 2.2UH 1A 195 MOHM SMD
Stock : 49996
Product Category : Fixed Inductors
Current Rating (Amps) : 1 A
DC Resistance (DCR) : 195mOhm Max
Inductance : 2.2 µH
Inductance Frequency - Test : 2 MHz
Material - Core : Ferrite
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : 0805 (2012 Metric)
Product Status : Active
Shielding : Shielded
Supplier Device Package : 0805 (2012 Metric)
Tolerance : ±20%