LQM18PZ2R2MFHD
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
LQM18PZ2R2MFHD
Mfr.Part # : LQM18PZ2R2MFHD
Manufacturer : Murata Electronics
Description : FIXED IND 2.2UH 700MA 470MOHM SM
Stock : 177070
Product Category : Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) : 300mA
Current Rating (Amps) : 700 mA
DC Resistance (DCR) : 470mOhm Max
Frequency - Self Resonant : 80MHz
Inductance : 2.2 µH
Inductance Frequency - Test : 1 MHz
Material - Core : Ferrite
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0603 (1608 Metric)
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Shielding : Shielded
Supplier Device Package : 0603 (1608 Metric)
Tolerance : ±20%