MLZ1608N100LTD25
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
MLZ1608N100LTD25
Mfr.Part # : MLZ1608N100LTD25
Manufacturer : TDK Corporation
Description : FIXED IND 10UH 300MA 600MOHM SMD
Stock : 23596
Product Category : Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) : 60mA
Current Rating (Amps) : 300 mA
DC Resistance (DCR) : 600mOhm
Inductance : 10 µH
Inductance Frequency - Test : 2 MHz
Material - Core : Ferrite
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0603 (1608 Metric)
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Shielding : Shielded
Supplier Device Package : 0603 (1608 Metric)
Tolerance : ±20%