YFF18SC1H101MT0H0N
Contact Now
YFF18SC1H101MT0H0N
  • 1
Mfr.Part # : YFF18SC1H101MT0H0N
Manufacturer : TDK Corporation
Description : CAP FEEDTHRU 100PF 20% 50V 0603
Stock : 35000
Product Category : Feed Through Capacitors
Capacitance : 100 pF
Current : 1 A
DC Resistance (DCR) (Max) : 300mOhm
Insertion Loss : 30dB @ 1.5GHz ~ 6GHz
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Product Status : Active
Tolerance : ±20%
Voltage - Rated : 50V