FN7562-32-M4
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
FN7562-32-M4
Mfr.Part # : FN7562-32-M4
Manufacturer : Schaffner EMC, Inc.
Description : CAP FEEDTHRU 0.1UF 650V AXIAL
Stock : 30
Product Category : Feed Through Capacitors
Capacitance : 0.1 µF
Current : 32 A
DC Resistance (DCR) (Max) : 0.62mOhm (Typ)
Mounting Type : Bolt Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C
Package / Case : Axial - Threaded Terminals
Product Status : Active
Ratings : Y4
Tolerance : ±20%
Voltage - Rated : 650V