YFF18AC1H101MT0Y0N
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
YFF18AC1H101MT0Y0N
Mfr.Part # : YFF18AC1H101MT0Y0N
Manufacturer : TDK Corporation
Description : AUTOMOTIVE GRADE FEED THROUGH FI
Stock : 19788
Product Category : Feed Through Capacitors
Capacitance : 100 pF
Current : 1 A
Insertion Loss : 30dB @ 1.5GHz ~ 6GHz
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Tolerance : ±20%
Voltage - Rated : 50V