W2F11A1018AT1A
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
W2F11A1018AT1A
Mfr.Part # : W2F11A1018AT1A
Manufacturer : KYOCERA AVX
Description : CAP FEEDTHRU 100PF 100V 0805
Stock : 30884
Product Category : Feed Through Capacitors
Capacitance : 100 pF
Current : 300 mA
DC Resistance (DCR) (Max) : 600mOhm
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Temperature Coefficient : C0G, NP0
Tolerance : -20%, +50%
Voltage - Rated : 100V