YFF18PH0J225MT000N
Contact Now
YFF18PH0J225MT000N
Mfr.Part # : YFF18PH0J225MT000N
Manufacturer : TDK Corporation
Description : CAP FEEDTHRU 2.2UF 20% 6.3V 0603
Stock : 8112
Product Category : Feed Through Capacitors
Capacitance : 2.2 µF
Current : 4 A
DC Resistance (DCR) (Max) : 12mOhm
Insertion Loss : 40dB @ 400kHz ~ 1GHz
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 85°C
Package / Case : 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Product Status : Active
Tolerance : ±20%
Voltage - Rated : 6.3V