W2H15C1028AT1F
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
W2H15C1028AT1F
Mfr.Part # : W2H15C1028AT1F
Manufacturer : KYOCERA AVX
Description : CAP FEEDTHRU 1000PF 50V 0805
Stock : 4376
Product Category : Feed Through Capacitors
Capacitance : 1000 pF
Current : 1 A
DC Resistance (DCR) (Max) : 150mOhm
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Product Status : Active
Temperature Coefficient : X7R
Tolerance : -20%, +50%
Voltage - Rated : 50V