NFM21PC225B0J3D
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
NFM21PC225B0J3D
Mfr.Part # : NFM21PC225B0J3D
Manufacturer : Murata Electronics
Description : CAP FEEDTHRU 2.2UF 20% 6.3V 0805
Stock : 52895
Product Category : Feed Through Capacitors
Capacitance : 2.2 µF
Current : 4 A
DC Resistance (DCR) (Max) : 20mOhm
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Product Status : Active
Tolerance : ±20%
Voltage - Rated : 6.3V