Mfr.Part # : SBSMP5000223MXB
Manufacturer : Knowles Syfer
Description : SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
Stock : 35000
Product Category : Feed Through Capacitors
Capacitance : 0.022 µF
Current : 10 A
Insertion Loss : 44dB @ 100MHz
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Product Status : Active
Temperature Coefficient : X7R
Tolerance : ±20%
Voltage - Rated : 500V