AM165.0375CR339
Contact Now
AM165.0375CR339
Mfr.Part # : AM165.0375CR339
Manufacturer : Anatech Electronics Inc.
Description : 165.0375 MHZ CRYSTAL BAND PASS F
Stock : 35000
Product Category : Monolithic Crystals
Bandwidth : 3.1 kHz
Frequency - Center : 165.0375 MHz
Impedance : 50 Ohms
Insertion Loss : 8dB
Mounting Type : Chassis Mount
Operating Temperature : 0°C ~ 50°C