RN222-2.5-02-5M6
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RN222-2.5-02-5M6
  • 1
Mfr.Part # : RN222-2.5-02-5M6
Manufacturer : Schaffner EMC, Inc.
Description : CMC 5.6MH 2.5A 2LN TH
Stock : 15145
Product Category : Common Mode Chokes
Approval Agency : ENEC, UR, VDE
Current Rating (Max) : 2.5A
DC Resistance (DCR) (Max) : 110mOhm (Typ)
Filter Type : Power Line
Inductance @ Frequency : 5.6 mH @ 10 kHz
Mounting Type : Through Hole
Number of Lines : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C
Package / Case : Vertical, 4 PC Pin
Product Status : Active
Voltage Rating - AC : 300V