RN102-0.6-02-4M4
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RN102-0.6-02-4M4
  • 1
Mfr.Part # : RN102-0.6-02-4M4
Manufacturer : Schaffner EMC, Inc.
Description : CMC 4.4MH 600MA 2LN TH
Stock : 6471
Product Category : Common Mode Chokes
Approval Agency : ENEC, UR, VDE
Current Rating (Max) : 600mA
DC Resistance (DCR) (Max) : 380mOhm (Typ)
Filter Type : Power Line
Inductance @ Frequency : 4.4 mH @ 10 kHz
Mounting Type : Through Hole
Number of Lines : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C
Package / Case : Horizontal, 4 PC Pin
Product Status : Active
Voltage Rating - AC : 300V