RN122-2-02-6M8
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RN122-2-02-6M8
Mfr.Part # : RN122-2-02-6M8
Manufacturer : Schaffner EMC, Inc.
Description : CMC 6.8MH 2A 2LN TH
Stock : 871
Product Category : Common Mode Chokes
Approval Agency : ENEC, UR, VDE
Current Rating (Max) : 2A
DC Resistance (DCR) (Max) : 156mOhm (Typ)
Filter Type : Power Line
Inductance @ Frequency : 6.8 mH @ 10 kHz
Mounting Type : Through Hole
Number of Lines : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C
Package / Case : Horizontal, 4 PC Pin
Product Status : Active
Voltage Rating - AC : 300V