RC212-0.25-47M
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RC212-0.25-47M
Mfr.Part # : RC212-0.25-47M
Manufacturer : Schaffner EMC, Inc.
Description : CMC 47MH 250MA 2LN TH
Stock : 2324
Product Category : Common Mode Chokes
Approval Agency : VDE
Current Rating (Max) : 250mA
DC Resistance (DCR) (Max) : 2.4Ohm
Filter Type : Power Line
Inductance @ Frequency : 47 mH @ 10 kHz
Mounting Type : Through Hole
Number of Lines : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : Vertical, 4 PC Pin
Product Status : Active
Voltage Rating - AC : 250V