PE-1210CCMC271STS
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
PE-1210CCMC271STS
Mfr.Part # : PE-1210CCMC271STS
Manufacturer : Pulse Electronics
Description : CMC 2LN 270 OHM SMD
Stock : 6403
Product Category : Common Mode Chokes
DC Resistance (DCR) (Max) : 250mOhm
Impedance @ Frequency : 270 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type : Surface Mount
Number of Lines : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : Horizontal, 4 PC Pad
Product Status : Active
Voltage Rating - DC : 50V