MW6S010GNR1
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
MW6S010GNR1
Mfr.Part # : MW6S010GNR1
Manufacturer : NXP Semiconductors
Description : RF MOSFET LDMOS 28V TO270-2 GULL
Stock : 556
Product Category : Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Current - Test : 125 mA
Frequency : 960MHz
Gain : 18dB
Package / Case : TO-270BA
Power - Output : 10W
Product Status : Active
Supplier Device Package : TO-270-2 GULL
Transistor Type : LDMOS
Voltage - Rated : 68 V
Voltage - Test : 28 V