T410-800B-TR
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
T410-800B-TR
Mfr.Part # : T410-800B-TR
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : TRIAC SENS GATE 800V 4A DPAK
Stock : 35000
Product Category : Thyristors - TRIACs
Configuration : Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 10 mA
Current - Hold (Ih) (Max) : 15 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 30A, 31A
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 4 A
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case : TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Product Status : Active
Supplier Device Package : DPAK
Triac Type : Logic - Sensitive Gate
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.3 V
Voltage - Off State : 800 V