T410-800H
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
T410-800H
Mfr.Part # : T410-800H
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : TRIAC SENS GATE 800V 4A IPAK
Stock : 2800
Product Category : Thyristors - TRIACs
Configuration : Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 10 mA
Current - Hold (Ih) (Max) : 15 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 30A, 31A
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 4 A
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case : TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Product Status : Active
Supplier Device Package : TO-251 (IPAK)
Triac Type : Logic - Sensitive Gate
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.3 V
Voltage - Off State : 800 V