TN22-1500H
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
TN22-1500H
Mfr.Part # : TN22-1500H
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : SCR 400V 2A IPAK
Stock : 1945
Product Category : Thyristors - SCRs
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 1.5 mA
Current - Hold (Ih) (Max) : 175 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 20A, 22A
Current - Off State (Max) : 100 µA
Current - On State (It (AV)) (Max) : 1.8 A
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 2 A
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -40°C ~ 110°C
Package / Case : TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Product Status : Active
SCR Type : Standard Recovery
Supplier Device Package : TO-251 (IPAK)
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 3 V
Voltage - Off State : 400 V
Voltage - On State (Vtm) (Max) : 3.1 V