CS20-22MOF1
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CS20-22MOF1
Mfr.Part # : CS20-22MOF1
Manufacturer : Littelfuse
Description : SCR 2.2KV I4-PAC
Stock : 72
Product Category : Thyristors - SCRs
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 250 mA
Current - Hold (Ih) (Max) : 150 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 200A @ 50Hz
Current - Off State (Max) : 50 µA
Current - On State (It (AV)) (Max) : 18 A
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : i4-Pac™-5 (3 Leads)
Product Status : Active
SCR Type : Standard Recovery
Supplier Device Package : ISOPLUS i4-PAC™
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 2.3 V
Voltage - Off State : 2.2 kV
Voltage - On State (Vtm) (Max) : 1.5 V