RB521S30T1G
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RB521S30T1G
Mfr.Part # : RB521S30T1G
Manufacturer : onsemi
Description : DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523
Stock : 214338
Product Category : Diodes - Rectifiers - Single
Current - Average Rectified (Io) : 200mA
Current - Reverse Leakage @ Vr : 30 µA @ 10 V
Diode Type : Schottky
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature - Junction : -55°C ~ 125°C
Package / Case : SC-79, SOD-523
Product Status : Active
Speed : Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package : SOD-523
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 500 mV @ 200 mA