MA4L101-186
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
MA4L101-186
Mfr.Part # : MA4L101-186
Manufacturer : MACOM Technology Solutions
Description : DIODE,PIN,BONDED,STRIPLINE,SI
Stock : 100
Product Category : Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F : 0.11pF @ 10V, 1MHz
Current - Max : 100 mA
Diode Type : PIN - Single
Operating Temperature : 175°C (TJ)
Package / Case : 2-SMD, Flat Lead
Power Dissipation (Max) : 6 W
Product Status : Active
Resistance @ If, F : 2Ohm @ 10mA, 500MHz
Supplier Device Package : ODS-186
Voltage - Peak Reverse (Max) : 175V