LXP1004-23-0
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
LXP1004-23-0
Mfr.Part # : LXP1004-23-0
Manufacturer : Microchip Technology
Description : SI PIN NON HERMETIC PLASTIC SMT
Stock : 296
Product Category : Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F : 0.75pF @ 20V, 1MHz
Current - Max : 10 mA
Diode Type : PIN - Single
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power Dissipation (Max) : 250 mW
Product Status : Active
Resistance @ If, F : 600mOhm @ 10mA, 100MHz
Supplier Device Package : SOT-23-3
Voltage - Peak Reverse (Max) : 20V