MA4PK2004
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
MA4PK2004
Mfr.Part # : MA4PK2004
Manufacturer : MACOM Technology Solutions
Description : DIODE,PIN,CERAMIC_PKG,SI,ODS1038
Stock : 35000
Product Category : Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F : 3.2pF @ 100V, 1MHz
Current - Max : 25 A
Diode Type : PIN - Single
Operating Temperature : -65°C ~ 175°C (TA)
Package / Case : 1075
Power Dissipation (Max) : 37.5 W
Product Status : Active
Resistance @ If, F : 200mOhm @ 500mA, 4MHz
Voltage - Peak Reverse (Max) : 2000V