MGV-125-22
Mfr.Part # : MGV-125-22
Manufacturer : MACOM Technology Solutions
Description : VARACTOR DIODE,GAAS,HYPERABRUPT,
Stock : 125
Product Category : Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors)
Capacitance @ Vr, F : 1.1pF @ 4V, 1MHz
Capacitance Ratio : 10
Capacitance Ratio Condition : C2/C20
Diode Type : Single
Mounting Type : Surface Mount
Package / Case : Die
Product Status : Active
Q @ Vr, F : 3000 @ 4V, 50MHz
Supplier Device Package : Chip
Voltage - Peak Reverse (Max) : 22 V