FSBM20SL60
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
FSBM20SL60
Mfr.Part # : FSBM20SL60
Manufacturer : Fairchild Semiconductor
Description : AC MOTOR CONTROLLER, 40A, HYBRID
Stock : 96
Product Category : Power Driver Modules
Configuration : 3 Phase
Current : 20 A
Mounting Type : Through Hole
Product Status : Obsolete
Type : IGBT
Voltage : 600 V